Náučné plavby

Loď Bohemia píše svoj príbeh. V roku 2019 sa vydala na svoju strastiplnú cestu z Prahy na Domašu dlhú viac ako 3500 kilometrov. Po riekach a kanáloch preplávala stovkami miest a obcí cez sedem štátov Európy, aby zakotvila na Domaši, kde robí radosť ľuďom. Staňte sa aj Vy súčasťou príbehu lode Bohemia, ktorý pokračuje. 

Počas náučnej plavby sa dozviete množstvo informácií o histórii vodného diela v kontexte doby. Program je vhodný pre všetky vekové kategórie. Hovorené slovo striedajú autentické zvuky z dôb minulých, ale aj hudba vystihujúca obdobie vo vtedajšom Československu a neskôr v samostatnom Slovensku.

Dozviete sa aj, ako vznikol názov Domaša, koľko stála výstavba vodného diela, čo prežívali ľudia, ktorí opúšťali svoje domovy, ako to bolo počas Pražskej jari, ako za čias normalizácie, aký vývoj nastal po Nežnej revolúcii a rozdelení Československa, ako skončili výletné lode plávajúce po Domaši, ale spoznáte aj víziu rekreačnej oblasti na najbližšie roky.  

Plavba trvá približne 1 hodinu a 15 minút, plávame z rekreačnej oblasti Domaša Dobrá v smere na Valkov, následne sa loď vracia až k priehradnému múru a prichádza späť do prístavu. 

 

Aké sú dalšie možnosti? 

 

Edukatívny školský výlet - pozri leták  tu - edukacny vylet pre skoly.pdf

 

Zážitkový výlet pe dôchodcov - pozri leták tu - zazitkovy vylet pre dochodcov.pdf

 

Súkromné náučné plavby - pozri leták tu -  sukromne plavby.pdf

 

Svadby na výletnej lodi a v kostolíku na Trepci - pozri leták tu - svadby.pdf

 

Bližšie informácie: 

Ing. Martina TIMKOVÁ - sales manager M: 0948 633 474, e-mail: plavbybohemia@gmail.com